
Vishay Sprague
Product No:
TVA1510-E3
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 30UF 250V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.158
9.158
10
8.1396
81.396
50
7.12177
356.0885
100
6.5113
651.13
500
5.595652
2797.826
1000
5.308125
5308.125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | TVA ATOM® |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | - |
| Capacitance | 30 µF |
| Applications | Audio |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.625" Dia x 1.500" W (15.87mm x 38.10mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |