
Vishay Sprague
Product No:
TVAN1206.1
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 50UF 25V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.156
6.156
10
5.5442
55.442
50
4.80472
240.236
100
4.188835
418.8835
500
3.449602
1724.801
1000
3.203191
3203.191
2500
3.141593
7853.9825
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | TVA ATOM® |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | - |
| Capacitance | 50 µF |
| Applications | Audio |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Bi-Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.312" Dia x 0.812" L (7.92mm x 20.62mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |