
Vishay Sprague
Product No:
TVAN1220
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 20UF 30V AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.118
6.118
10
5.50715
55.0715
50
4.77299
238.6495
100
4.16119
416.119
500
3.426821
1713.4105
1000
3.182054
3182.054
2500
3.120854
7802.135
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sprague |
| Series | TVA ATOM® |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | - |
| Capacitance | 20 µF |
| Applications | Audio |
| Lead Spacing | - |
| Polarization | Bi-Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial, Can |
| Product Status | Active |
| Voltage - Rated | 30 V |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Size / Dimension | 0.312" Dia x 0.687" L (7.92mm x 17.45mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |