TVS042CG2R9AC-W
Taiyo Yuden
Product No:
TVS042CG2R9AC-W
Description:
CAP CER 2.9PF 25V C0G/NP0 01005
Features -
Tolerance ±0.05pF
Lead Style -
Capacitance 2.9 pF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Base Product Number TVS042C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C