
Ohmite
Product No:
TWW10J4R7E
Manufacturer:
Package:
Radial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 4.7 OHM 5% 10W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.577
1.577
10
1.3984
13.984
50
1.17249
58.6245
100
1.014695
101.4695
500
0.721544
360.772
1000
0.599782
599.782
5000
0.574978
2874.89
10000
0.56145
5614.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | TWW |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 4.7 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 2.008" (51.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |