
Ohmite
Product No:
TWW20J100E
Manufacturer:
Package:
Radial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 20W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.8215
2.8215
10
2.50705
25.0705
25
2.32446
58.1115
50
2.18766
109.383
100
1.91425
191.425
250
1.640764
410.191
500
1.367278
683.639
1000
1.184982
1184.982
5000
1.148522
5742.61
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Ohmite |
| Series | TWW |
| Package | Box |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 20W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.787" L x 0.512" W (20.00mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 1.811" (46.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |