
Amphenol RF
Product No:
U-1PU-113-300B2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY AMC4 PLUG-PLUG 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.465
4.465
10
4.0527
40.527
25
3.83876
95.969
50
3.74965
187.4825
100
3.57105
357.105
250
3.124664
781.166
500
3.035402
1517.701
1000
2.589016
2589.016
2500
2.410454
6026.135
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMC4 to AMC4 |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | USS |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | AMC4 Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | U-1PU-113 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |