
C&K
Product No:
U213J2ZQE2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.782
14.782
10
13.2506
132.506
25
12.66844
316.711
40
12.013225
480.529
80
11.576348
926.10784
230
10.848212
2495.08876
440
10.047352
4420.83488
945
9.01074
8515.1493
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | C&K |
| Series | 7000 |
| Circuit | SP3T |
| Package | Tray |
| Features | Jumper needed to achieve triple throw |
| Actuator Type | Paddle |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Product Status | Active |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Mechanical Life | - |
| Switch Function | On-On-Mom |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | U213J2 |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Color - Actuator/Cap | Black |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 17.96mm x 10.62mm |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |