
Texas Instruments
Product No:
UA78M09CKVURG3
Manufacturer:
Package:
TO-252-3
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR 9V 500MA TO252-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.5073
5.073
25
0.4769
11.9225
100
0.389025
38.9025
250
0.36138
90.345
500
0.307572
153.786
1000
0.24605
246.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 500mA |
| Base Product Number | UA78M09 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 350mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 9V |