
Texas Instruments
Product No:
UA78M12CKCS
Manufacturer:
Package:
TO-220-3
Batch:
-
Description:
IC REG LINEAR 12V 500MA TO220-3
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.064
1.064
10
0.95285
9.5285
25
0.90478
22.6195
100
0.74309
74.309
250
0.694602
173.6505
500
0.613852
306.926
1000
0.484614
484.614
2500
0.452304
1130.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Product Status | Last Time Buy |
| Control Features | - |
| Current - Output | 500mA |
| Base Product Number | UA78M12 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 350mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 12V |