
Texas Instruments
Product No:
UA78M33CDCY
Manufacturer:
Package:
SOT-223-4
Batch:
-
Description:
IC REG LIN 3.3V 500MA SOT223-4
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
10
1.05545
10.5545
25
1.00168
25.042
100
0.822795
82.2795
250
0.76912
192.28
500
0.679687
339.8435
1000
0.536588
536.588
2500
0.500812
1252.03
5000
0.475779
2378.895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Product Status | Active |
| Control Features | - |
| Current - Output | 500mA |
| Base Product Number | UA78M33 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input (Max) | 25V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 350mA |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | SOT-223-4 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |