
Texas Instruments
Product No:
UA9636ACDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 2/0 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.273
1.273
10
1.13335
11.3335
25
1.07616
26.904
100
0.883975
88.3975
250
0.82631
206.5775
500
0.730227
365.1135
1000
0.576498
576.498
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS232, RS423 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 10.8V ~ 13.2V |
| Base Product Number | UA9636 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |