
Texas Instruments
Product No:
UA9636ACP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 2/0 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.596
1.596
10
1.425
14.25
25
1.3528
33.82
100
1.111215
111.1215
250
1.03873
259.6825
500
0.917947
458.9735
1000
0.724698
724.698
2500
0.676381
1690.9525
5000
0.642561
3212.805
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS232, RS423 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 10.8V ~ 13.2V |
| Base Product Number | UA9636 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |