
Texas Instruments
Product No:
UA9637ACDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC RECEIVER 0/2 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.501
1.501
10
1.34615
13.4615
25
1.26958
31.7395
100
1.08167
108.167
250
1.015664
253.916
500
0.888706
444.353
1000
0.736354
736.354
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Receiver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS423 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | UA9637 |
| Receiver Hysteresis | 70 mV |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 0/2 |