
Texas Instruments
Product No:
UA9638CD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 2/0 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.5105
1.5105
10
1.349
13.49
25
1.28098
32.0245
100
1.052125
105.2125
250
0.983516
245.879
500
0.869136
434.568
1000
0.686166
686.166
2500
0.640424
1601.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | UA9638 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |