
Texas Instruments
Product No:
UA9638CIDREP
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRIVER 2/0 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.1895
4.1895
10
3.762
37.62
25
3.5568
88.92
100
3.08256
308.256
250
2.92448
731.12
500
2.624128
1312.064
1000
2.21312
2213.12
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Driver |
| Duplex | - |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Data Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | UA9638 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |