
Nichicon
Product No:
UBX2A220MPL
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.577
1.577
10
1.24735
12.4735
50
1.08072
54.036
100
0.93518
93.518
500
0.706591
353.2955
1000
0.623466
623.466
2500
0.581904
1454.76
5000
0.561127
2805.635
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | UBX |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 150°C |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 195 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 390 mA @ 100 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |