
Texas Instruments
Product No:
UC2637DW
Manufacturer:
Package:
20-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC MOTOR DRIVER 2.5V-20V 20SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.488
10.488
10
9.6406
96.406
25
9.24122
231.0305
100
8.142355
814.2355
250
7.742766
1935.6915
500
7.243218
3621.609
1000
6.643787
6643.787
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Interface | Parallel |
| Technology | - |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Load | - |
| Step Resolution | - |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 20V |
| Base Product Number | UC2637 |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Motor Type - Stepper | - |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (4) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |