
Texas Instruments
Product No:
UC2833DW
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC LNR REG CTRLR 1OUT 16SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.8395
10.8395
10
9.7907
97.907
25
9.33508
233.377
100
8.10559
810.559
250
7.741284
1935.321
500
7.058215
3529.1075
1000
6.147488
6147.488
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Positive Fixed |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Input | 4.5V ~ 36V |
| Current - Supply | 9.5mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | UC2833 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |