
onsemi
Product No:
UC2843BDR2G
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC REG CTRLR FLYBACK 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.684
0.684
10
0.6061
6.061
25
0.56924
14.231
100
0.431585
43.1585
250
0.367308
91.827
500
0.348935
174.4675
1000
0.266294
266.294
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Boost, Flyback |
| Clock Sync | No |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Frequency Control |
| Duty Cycle (Max) | 96% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | UC2843 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | Up to 500kHz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7.6V ~ 30V |