
Texas Instruments
Product No:
UC2901D
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC ISOLATED FB GENERATOR 14-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.581
7.581
10
6.85235
68.5235
25
6.5341
163.3525
100
5.6734
567.34
250
5.418382
1354.5955
500
4.940304
2470.152
1000
4.302835
4302.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Feedback Generator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 40V |
| Base Product Number | UC2901 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |