
Texas Instruments
Product No:
UC2902D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC LOAD SHARE CONTROLLER 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.27
6.27
10
5.6297
56.297
25
5.3219
133.0475
100
4.61225
461.225
250
4.375738
1093.9345
500
3.92635
1963.175
1000
3.311377
3311.377
2500
3.145811
7864.5275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Load Share Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 20V |
| Base Product Number | UC2902 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |