
Texas Instruments
Product No:
UC2907DW
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC LOAD SHARE CONTR 16-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.9255
6.9255
10
6.25575
62.5575
25
5.96486
149.1215
100
5.17921
517.921
250
4.946422
1236.6055
500
4.509973
2254.9865
1000
3.928041
3928.041
2500
3.782558
9456.395
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Load Share Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 35V |
| Base Product Number | UC2907 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |