
onsemi
Product No:
UC3845BD1G
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC REG CTRLR BOOST/FLYBACK 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.646
0.646
10
0.57095
5.7095
25
0.53618
13.4045
100
0.406315
40.6315
250
0.3458
86.45
500
0.32851
164.255
1000
0.250705
250.705
2500
0.233415
583.5375
5000
0.22477
1123.85
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Topology | Boost, Flyback |
| Clock Sync | No |
| Output Type | Transistor Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Control Features | Frequency Control |
| Duty Cycle (Max) | 48% |
| Number of Outputs | 1 |
| Serial Interfaces | - |
| Base Product Number | UC3845 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Frequency - Switching | Up to 500kHz |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7.6V ~ 30V |