
Texas Instruments
Product No:
UC3901D
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
IC ISOLATED FB GENERATOR 14-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.099
6.099
10
5.5062
55.062
25
5.2497
131.2425
100
4.558385
455.8385
250
4.353508
1088.377
500
3.969385
1984.6925
1000
3.457212
3457.212
2500
3.329161
8322.9025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Feedback Generator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 40V |
| Base Product Number | UC3901 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |