UC3901DTR
Texas Instruments
Product No:
UC3901DTR
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
14-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC ISOLATED FB GENERATOR 14SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Applications Feedback Generator
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Current - Supply 5mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 40V
Base Product Number UC3901
Operating Temperature 0°C ~ 70°C