
Texas Instruments
Product No:
UC3901N
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Description:
IC ISOLATED FB GENERATOR 14-DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2035
6.2035
10
5.60595
56.0595
25
5.34508
133.627
100
4.641035
464.1035
250
4.432472
1108.118
500
4.041357
2020.6785
1000
3.519902
3519.902
2500
3.389534
8473.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Feedback Generator |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 40V |
| Base Product Number | UC3901 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |