
Texas Instruments
Product No:
UC3907DW
Manufacturer:
Package:
16-SOIC
Batch:
-
Description:
IC LOAD SHARE CONTR 16-SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.9565
5.9565
10
5.3846
53.846
25
5.13456
128.364
100
4.45816
445.816
250
4.257786
1064.4465
500
3.882099
1941.0495
1000
3.381183
3381.183
2500
3.255954
8139.885
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Load Share Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 36V |
| Base Product Number | UC3907 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |