
Texas Instruments
Product No:
UC3907N
Manufacturer:
Package:
16-PDIP
Batch:
-
Description:
IC LOAD SHARE CONTROLLER 16-DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.65
6.65
10
6.00685
60.0685
25
5.72774
143.1935
100
4.97344
497.344
250
4.749924
1187.481
500
4.330803
2165.4015
1000
3.771984
3771.984
2500
3.632287
9080.7175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Applications | Load Share Controller |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 36V |
| Base Product Number | UC3907 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |