
Texas Instruments
Product No:
UCC2837D
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Description:
IC LNR REG CTRLR 1OUT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.966
5.966
10
5.39125
53.9125
25
5.14064
128.516
100
4.463385
446.3385
250
4.26284
1065.71
500
3.886697
1943.3485
1000
3.385182
3385.182
2500
3.259811
8149.5275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Type | Positive Adjustable |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Voltage - Input | 2.2V ~ 12V |
| Current - Supply | 1.2mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Base Product Number | UCC2837 |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |