
Texas Instruments
Product No:
UCC39002DR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC LOAD SHARE CTRLR ADV 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6315
2.6315
10
2.3655
23.655
25
2.2363
55.9075
100
1.93819
193.819
250
1.838782
459.6955
500
1.649922
824.961
1000
1.391503
1391.503
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Load Share Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Voltage - Supply | 4.375V ~ 14.25V |
| Base Product Number | UCC39002 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |