
Rohm Semiconductor
Product No:
UCR03EWPJSR022
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
THICK FILM LOW OHMIC CHIP RESIST
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.437
4.37
25
0.3743
9.3575
50
0.33687
16.8435
100
0.29317
29.317
250
0.261934
65.4835
500
0.21204
106.02
1000
0.171513
171.513
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | UCR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 22 mOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.034" W (1.60mm x 0.87mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | 0/ +250ppm/°C |