UKZ1H221MHM
Nichicon
Product No:
UKZ1H221MHM
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
Payment:
In Stock : 4838
Series UKZ
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 220 µF
Applications Audio
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C