UKZ1H330MPM1TD
Nichicon
Product No:
UKZ1H330MPM1TD
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL
Series UKZ
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Applications Audio
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C