UKZ2A330MPM
Nichicon
Product No:
UKZ2A330MPM
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Payment:
In Stock : 286
Series UKZ
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Applications Audio
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Last Time Buy
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C