UMF316B7103MFHT
Taiyo Yuden
Product No:
UMF316B7103MFHT
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5431
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10000 pF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number UMF316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C