UMF316B7222MFHT
Taiyo Yuden
Product No:
UMF316B7222MFHT
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 2200 pF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number UMF316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C