UMF325B7224KNHT
Taiyo Yuden
Product No:
UMF325B7224KNHT
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number UMF325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C