UMJ325AB7225KMHT
Taiyo Yuden
Product No:
UMJ325AB7225KMHT
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Features Soft Termination
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number UMJ325A
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C