UMK063BJ682MP-F
Taiyo Yuden
Product No:
UMK063BJ682MP-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 6800PF 50V X5R 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 21059
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 6800 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number UMK063B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C