UMK063CG3R9CT-F
Taiyo Yuden
Product No:
UMK063CG3R9CT-F
Description:
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0201
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 3.9 pF
Applications General Purpose
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number UMK063C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C