UMK063CG470JT-F
Taiyo Yuden
Product No:
UMK063CG470JT-F
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 86850
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 47 pF
Applications General Purpose
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Base Product Number UMK063C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C