UMK105CG0R5CVHF
Taiyo Yuden
Product No:
UMK105CG0R5CVHF
Description:
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0402
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 0.5 pF
Applications Automotive
Failure Rate -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number UMK105
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C