UMK107CH561JZ-T
Taiyo Yuden
Product No:
UMK107CH561JZ-T
Description:
CAP CER 560PF 50V C0H 0603
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 560 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number UMK107C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C