UMK212B7683KG-T
Taiyo Yuden
Product No:
UMK212B7683KG-T
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.068 µF
Applications SMPS Filtering
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number UMK212B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C