UMK212SD562JD-T
Taiyo Yuden
Product No:
UMK212SD562JD-T
Description:
CAP CER 5600PF 50V 0805
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series CFCAP™
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low Distortion
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 5600 pF
Applications General Purpose
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number UMK212S
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C