UMK316B7224KL-T
Taiyo Yuden
Product No:
UMK316B7224KL-T
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 0.22 µF
Applications SMPS Filtering
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number UMK316B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C