UMK325B7105KHHT
Taiyo Yuden
Product No:
UMK325B7105KHHT
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number UMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C