UMK325B7225KMHP
Taiyo Yuden
Product No:
UMK325B7225KMHP
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series MCAS
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 2.2 µF
Applications Automotive
Failure Rate -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C