UMK325B7335MM-P
Taiyo Yuden
Product No:
UMK325B7335MM-P
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 3.3 µF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number UMK325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C